Teslimat, Garanti ve İade Şartları

Temin süresi; vermiş olduğunuz siparişlerin tedarik edilip kargoya verilmesine kadar geçen süredir. Kargoya verildikten sonra ki süre temin süresi içerisinde değildir.

Her gün saat 17.30’a kadar verdiğiniz siparişler; 1-5 iş günü içerisinde, siparişiniz hazırlanarak anlaşmalı kargo şirketine teslim edilir.

Kargo şirketleri siparişlerinizi, sadece sipariş sahibi veya sistemimize bilgilerini girmiş olduğunuz 3. kişilere kimlik kontrolü yaparak ve imza karşılığında teslim etmektedirler. Teslimat bilgilerinizde belirtilen alıcıya ya da adrese ulaşılamaması durumunda siparişiniz tarafımıza iade edileceği için sizinle iletişime geçilecektir. Bu iletişim sonrasında varsa teslimat bilgilerinizdeki hatalar düzeltilerek siparişiniz karşı ödemeli olarak tekrar gönderilecektir.

 

  • ** Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
  • ** Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
  • ** Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
  • ** Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda bize bildirilmelidir.

www.cizgidisi.com.tr de alışverişinizde, satın aldığınız ürünü sorunsuz olarak iade edebilirsiniz. Satın aldığınız ürün beklentilerinizi karşılamaz ise ürünü www.cizgidisi.com.tr ye kolayca iade edebilirsiniz. İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

30 gün içerisinde, www.cizgidisi.com.tr  müşteri hizmetlerine iletişim bölümünden ürünü iade edebilirsiniz.
Ürünü, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte www.cizgidisi.com.tr ye iade gönderebilirsiniz. İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için sıkça sorulan sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Sitemizde satışa sunulan ürünlerin tamamı ithalatçı veya üretici firmaların garantisi altındadır. Ürünlerin garanti süresini, garanti içeriğini ve şartlarını ithalatçı veya üretici firmalar belirlemektedir. Satın alınan ürünlerin arızalanması durumunda ürün tarafımıza faturası ve arızanın ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Tarafımıza gönderilen ürün ithalatçı veya üretici firmanın servisine bizim tarafımızdan ulaştırıldıktan sonra belirttiğiniz arıza dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası ilgili garanti sağlayıcı tarafından onaylanmalıdır.

Garanti ve Arıza Tespiti

Garanti sağlayıcı tarafından herhangi bir arıza tespit edilmemesi durumunda ürün aynı şekilde müşteriye iade edilir. Garanti sağlayıcı tarafından arızanın garanti kapsamında olmadığı tespit edilirse ya ürün müşteriye iade edilir ya da müşteriden onay alınarak ücretli olarak onarım gerçekleştirilir. Garanti sağlayıcı tarafından arızalı ve garanti kapsamında olduğu tespit edilen ürün onarım yapılmak üzere işleme alınır. Onarım için yasal süre maksimum 30 iş günüdür. Bu süre içinde onarımın gerçekleşmesi durumunda ürün onarılmış olarak müşteriye geri gönderilir. Bu süre zarfında ürün onarılamazsa veya ürün herhangi bir şekilde onarılamayacak durumda ise yenisi stokta mevcut ise birebir değişim yapılarak tekrar müşteriye gönderilir. Stok durumu müsait değilse ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya ürün iade alınır ya da müşterinin onayı alınarak muadili veya benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir.

www.cizgidisi.com.tr yetkili personeli garanti ile ilgili sorunlarınızda size yol gösterecektir.